Pierwsza polska, globalna aukcja skór naturalnych – inwestycja niosąca korzyści.Od pięciu do siedmiu aukcji rocznie organizowanych stacjonarnie. Regularne wizyty kupców z całego świata. Każda z aukcji trwająca około tygodnia. W praktyce oznacza to szansę zakwaterowania uczestników, zapewnienia im wyżywienia oraz dostarczenia atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Bez wątpienia stanie się to asumptem do rozwoju lokalnego rynku HoReCa.

Fur Hub to ogromna inwestycja. W skład planowanego przedsięwzięcia wchodzą centrum konferencyjne z rozbudowaną aulą aukcyjną, potężne centrum logistyczne, znacznych rozmiarów powierzchnie biurowa i magazynowa, sieć transportowa umożliwiająca sprawne dotarcie do FurHub, jak również fachową wysyłkę skór do wszystkich zakątków świata. Na znaczeniu zyskają lotniska zlokalizowane nieopodal FurHub. Nie bez znaczenia będzie także transport kolejowy.

Realizacja tak kosztownej inwestycji sprawi, że do regionu, w którym zostanie zlokalizowana aukcja, trafią ogromne środki. Przyczyni się ona także do utworzenia około 600 miejsc pracy.

Powstanie globalnej aukcji skór naturalnych w Polsce oznacza obsługę tysięcy międzynarodowych transakcji, organizację kolejnych sesji aukcji, obsługę logistyczną i celną skór sprowadzanych na aukcje, ich przygotowanie. Katalogowanie według lotów jakości, nadzór nad warunkami ich przechowywania, przygotowanie do prezentacji oraz wysyłka skór oznaczają powstanie nowych miejsc pracy. Zwiększona dostępność najwyższej jakości surowca dla zakładów kuśnierskich stanowić będzie szansę na rozwój również tego sektora.

Wspólnie z partnerami Aukcji zamierzamy stworzyć szansę na czerpanie z doświadczeń i naukę od najlepszych projektantów, twórców i artystów korzystających z naturalnego surowca jakim jest skóra. Bez wątpienia wpłynie to na rozwój szkolnictwa funkcjonującego w kooperacji z Aukcją. Niezwykle ważne staną się kierunki takie jak towaroznawstwo, rzeczoznawstwo, kuśnierstwo, zarządzenie czy handel międzynarodowy. Aukcja potrzebować będzie także szeregu wykwalifikowanych managerów.

Czy Polskie miasta mogą konkurować z Kopenhagą, Toronto czy Helsinkami o miano światowej stolicy mody i futer? Zdecydowanie tak!

Co możemy zyskać?

Dotychczas wymiana handlowa w sektorze futrzarskim dokonywała się głównie w Danii, Finlandii oraz Kanadzie. To te Państwa czerpały bezpośrednie zyski z funkcjonowania aukcji – poza oczywistym ożywieniem rynku możliwym dzięki przepływowi ogromnych środków finansowych, aukcja to także znaczące prowizje wynikające z obrotu futrami. Na wszystkim zyska Skarb Państwa, a więc także my wszyscy.

Wartość inwestycji

Szacowana wartość inwestycji - 60-80 mln euro

Zatrudnienie

Szacowana wielkość zatrudnienia bezpośrednio na Aukcji- 600 osób

Obrót aukcji

Szacowana wielkość obrotu Aukcji- do 25 mln sztuk rocznie

Ilość aukcji

Planowana ilość sesji aukcji: od 5 do 7 rocznie,

Kupujący

Szacowana ilość kupców: 400 na każdej aukcji